Laktačná poradkyňa Dolný Kubín a okolie

Problémy s dojčením?

Prvoradou úlohou dojčenia je samozrejme bábätko nakŕmiť, ale nie len o tom je dojčenie. Okrem iného sa podieľa na dozrievaní imunitného systému, podporuje vývin mozgu, reguluje  teplotu bábätka, má zásadný význam pre zdravie matky, rozvíja materský inštinkt a osobnosť matky…. Áno, dôvodov prečo dojčiť je veľa, nehovoriac o tom, ako to matke uľahčí starostlivosť, keď nemusí umelé mlieko zarábať, umývať fľaše, v noci len bábätku ponúknuť prsník, žiadne blúdenie po kuchyni.

Určite sa to číta  všetko pekne, ale nie všetky matky majú to šťastie a dojčenie im ide prirodzene. Najčastejšie trampoty, s ktorými sa potýkate sú tieto:

-bábätko sa neprisáva

-znižený tok mlieka

-zvýšený tok mlieka

-poškodené bradavky

Ako Vám môžem pomôcť?

Úloha laktačnej poradkyne je v preskúmaní problémov mamičky, ukázaní správnych techník a v neposlednom rade aj psychickej podpore, pretože tej sa jej často od okolia nedostáva. Čo konkrétne si pri laktačnom poradenstve ukážeme a vysvetlíme?

-poloha bábätka pri dojčení aby bolo prisatie správne

-kontrola správneho prisatia či bábätko saje

-ako dokrmovať v prípade potreby tak, aby bábätko aj vtedy ostalo na prsníku

-rôzne polohy dojčenia

,,Keby som toto všetko vedela už predtým ...“

slová nejednej mamičky

Na záver milé mamičky, ešte postreh z mojej praxe, naozaj sa mi veľmi často stáva, že mi mamičky po poradenstve povedia…,,keby som toto všetko vedela už predtým“. Naozaj le lepšie byť pripravená, ako potom riešiť už vzniknuté problémy. Veľmi rada vás na dojčenie pripravím ešte pred príchodom bábätka, predsa len hormóny po pôrode zohrávajú veľkú úlohu, žena je citlivejšia, niekedy aj plačlivejšia, po fyzickej stránke naozaj unavená a keď to dojčenie nejde ako má, je z toho často frustrovaná.

Menu