Homeopatka pre Dolný Kubín a okolie

Čoraz viac sa ľudia v našom kraji obzerajú po účinných alternatívach pri riešení svojich zdravotných problémov. Nasledujúce odstavce Vám podajú základné informácie o homeopatii, ktorá patrí medzi najviac využívané spomedzi alternatívnych medicín.

Čo je homeopatia?

Homeopatia je bezpečná a účinná metóda alternatívnej medicíny, ktorá vie pozitívne ovplyvniť chronický i akútny zdravotný stav pacienta. Môže tvoriť doplnkovú liečbu klasickej medicíne. Je to spoľahlivá a neinvazívna forma zdravotnej starostlivosti založenej na použití minimálnych koncentrácií účinných liečiv, ktoré nie sú toxické.

Homeopatia považuje všetky symptómy choroby za prejav disharmónie človeka ako celku, čiže aj liečenie je treba zamerať na človeka a nie na ochorenie.

História a princíp homeopatie

V roku 1796 objavil nemecký lekár Christian Friedrich  Samuel Hahnemann nový spôsob liečby, ktorý nazval homeopatiou, z gréčtiny homeo-podobný a pathos-trpiaci, čo je vlastne princíp homeopatie: Podobné sa lieči podobným – Similia similibus curantur. V praxi to znamená, že látka, ktorá vyvoláva určité príznaky u zdravého človeka, dokáže tieto príznaky u chorého človeka liečiť.

Homeopatia lieči človeka ako celok

Homeopatický liek

Homeopatické lieky sú látky  rastlinného, minerálneho alebo živočíšneho pôvodu. Vyrábajú sa riedením a pretrepávaním, čím sa stráca toxicita a homeopatiká  tak  pôsobia jemnejšie a účinnejšie. Číslo uvedené za názvom lieku hovorí o stupni riedenia a potencovania napr. 5CH, 9CH, 15CH a pod.

Pre koho je homeopatia vhodná

Homeopatia môže človeka sprevádzať celým životom. Je ideálnym riešením pre tehotné ženy, bábätká, deti, teenegerov, dospelých, seniorov a dokonca môže byť veľmi nápomocná aj v paliatívnej medicíne.

Čo lieči

Lieči akútne aj chronické ochorenia. Homeopatia sa môže kombinovať aj s inými metódami. Ak má klient naordinovanú akúkoľvek liečbu a užíva alopatické lieky, homeopat do tejto liečby nezasahuje. Pokiaľ sa klient začne cítiť  lepšie, je vhodné aby svoj stav konzultoval so svojim lekárom a na základe rozhodnutia lekára upravia medikamentóznu liečbu.

Ľudia, ktorí sa liečili a liečia homeopatiou

 • Orlando Bloom  anglický herec
 • David Backham anglický futbalista
 • Cindy Crawford americká modelka
 • Brian Josephson britský fyzik
 • Marlene Dietrich nemecká herečka a speváčka
 • Mahátmá Gándhí indický mysliteľ a politik
 • Dr. Sir William Osler  “Otec modernej medicíny”
 • Charles Dickens anglický spisovateľ
 • Abraham Lincoln prezident USA
 • Charles Darwin britský prírodovedec
 • Napoleon Bonaparte francúsky generál

Homeopatia vo svete

Homeopatia je druhou najviac používanou metódou liečby na svete a v súčasnosti sa používa vo viac ako 80 krajinách.

Niektoré krajiny začlenili homeopatiu do svojho systému zdravotnej starostlivosti a preplácajú ju štátnymi zdravotnými poisťovňami, napríklad: Brazília, Chile, Mexico, Argentína, India, Rumunsko, Švajčiarsko, Veľká Británia…

Odhaduje sa, že celosvetovo používa homeopatiu približne 600 miliónov ľudí.

Veľmi rada by som sa podelila o moju skúsenosť s homeopatikami . Mám vnučku , ktorá od narodenia trpela kolikami ( denne 10-17 x), nafukovaním, bolestami bruska a kŕčmi. Tieto bolesti sprevádzal neutíšiteľný plač , krik celý deň aj noc . Ak pospala tak len v náruči a to max 15 min, po ktorých keď sa prebudila začalo všetko odznova ( bolesti, kŕče, plač ) . Po troch týždňoch utrpenia a prebdených noci som kontaktovala homeopatku a laktačnú poradkyňu Martinku, ktorá bola tak úžasná a prišla k nám , aby sme stav mojej vnučky rozobrali do najmenšieho detailu. Martinka, táto úžasná bytosť nám doporučila homeopatiká o ktorých som niekedy v minulosti počula, no nevenovala som im pozornosť . Po dvoch dňoch užívania sme pozorovali veľkú zmenu , maličká mala menšie bolesti, plač už nebol tak intenzívny a spinkala 30 min, počet kolík sa výrazne znížil . Po 10 dňoch užívania nastal zázrak , maličká ktorá sa sama nedokázala vykakať iba pomocou rektálnej rúrky sa nám vykakala, cez deň spinká, v noci sa už nebudí na bolesti bruška, je pokojnejšia, spokojnejšia , usmiata . Nás anjelik😇 Som veľmi vďačná a z celého srdca ďakujem Martinke za pomoc, užitočné rady, informácie, za jej láskavý prístup a trpezlivosť 🙏🙏🙏 Vždy je cesta k uzdraveniu , len treba nájsť tu správnu. Všetkým, ktorí si nevedia dať rady s akýmkoľvek problémom a hľadajú tú správnu cestu, doporučujem kontaktovať Martinku, ktorá vždy nájde správne riešenie v podobe homeopatík a pozitívneho prístupu.

Eva Farková


Menu