Homeopatka pre Dolný Kubín a okolie

Čoraz viac sa ľudia v našom kraji obzerajú po účinných alternatívach pri riešení svojich zdravotných problémov. Nasledujúce odstavce Vám podajú základné informácie o homeopatii, ktorá patrí medzi najviac využívané spomedzi alternatívnych medicín.

Čo je homeopatia?

Homeopatia je bezpečná a účinná metóda alternatívnej medicíny, ktorá vie pozitívne ovplyvniť chronický i akútny zdravotný stav pacienta. Môže tvoriť doplnkovú liečbu klasickej medicíne. Je to spoľahlivá a neinvazívna forma zdravotnej starostlivosti založenej na použití minimálnych koncentrácií účinných liečiv, ktoré nie sú toxické.

Homeopatia považuje všetky symptómy choroby za prejav disharmónie človeka ako celku, čiže aj liečenie je treba zamerať na človeka a nie na ochorenie.

História a princíp homeopatie

V roku 1796 objavil nemecký lekár Christian Friedrich  Samuel Hahnemann nový spôsob liečby, ktorý nazval homeopatiou, z gréčtiny homeo-podobný a pathos-trpiaci, čo je vlastne princíp homeopatie: Podobné sa lieči podobným – Similia similibus curantur. V praxi to znamená, že látka, ktorá vyvoláva určité príznaky u zdravého človeka, dokáže tieto príznaky u chorého človeka liečiť.

Homeopatia lieči človeka ako celok

Homeopatický liek

Homeopatické lieky sú látky  rastlinného, minerálneho alebo živočíšneho pôvodu. Vyrábajú sa riedením a pretrepávaním, čím sa stráca toxicita a homeopatiká  tak  pôsobia jemnejšie a účinnejšie. Číslo uvedené za názvom lieku hovorí o stupni riedenia a potencovania napr. 5CH, 9CH, 15CH a pod.

Pre koho je homeopatia vhodná

Homeopatia môže človeka sprevádzať celým životom. Je ideálnym riešením pre tehotné ženy, bábätká, deti, teenegerov, dospelých, seniorov a dokonca môže byť veľmi nápomocná aj v paliatívnej medicíne.

Čo lieči

Lieči akútne aj chronické ochorenia. Homeopatia sa môže kombinovať aj s inými metódami. Ak má klient naordinovanú akúkoľvek liečbu a užíva alopatické lieky, homeopat do tejto liečby nezasahuje. Pokiaľ sa klient začne cítiť  lepšie, je vhodné aby svoj stav konzultoval so svojim lekárom a na základe rozhodnutia lekára upravia medikamentóznu liečbu.

Zaujímavosti a fakty

 • Orlando Bloom  anglický herec
 • David Backham anglický futbalista
 • Cindy Crawford americká modelka
 • Brian Josephson britský fyzik
 • Marlene Dietrich nemecká herečka a speváčka
 • Mahátmá Gándhí indický mysliteľ a politik
 • Dr. Sir William Osler  “Otec modernej medicíny”
 • Charles Dickens anglický spisovateľ
 • Abraham Lincoln prezident USA
 • Charles Darwin britský prírodovedec
 • Napoleon Bonaparte francúsky generál

Homeopatia vo svete

Homeopatia je druhou najviac používanou metódou liečby na svete a v súčasnosti sa používa vo viac ako 80 krajinách.

Niektoré krajiny začlenili homeopatiu do svojho systému zdravotnej starostlivosti a preplácajú ju štátnymi zdravotnými poisťovňami, napríklad: Brazília, Chile, Mexico, Argentína, India, Rumunsko, Švajčiarsko, Veľká Británia…

Odhaduje sa, že celosvetovo používa homeopatiu približne 600 miliónov ľudí.

Menu