O mne

Rozmýšľam, kde vlastne začať …

Azda začnem mojim menom, v našich zemepisných šírkach  nezvyčajným. Teda veci sa majú takto. Môj manžel je fín, žijeme na Orave od roku 2007, predtým sme 10 rokov žili vo Fínsku, čo bola pre mňa silná skúsenosť a naučila som si vážiť veci, ktoré naozaj až keď som stratila, som zistila akú majú cenu (priateľku z detstva Vám nijaká iná nenahradí…).

Keď sme sa vrátili na moju rodnú hrudu, začala som rozmýšľať, čo s načatým životom. V cestovnom ruchu som už pracovať nechcela, v tom som mala jasno, víkendy, sviatky som chcela tráviť s rodinou, tak čo teraz.

Začala som sa pohrávať s myšlienkou, že by snáď už mohol prísť aj môj čas,   žienky asi dobre vedia o čom je reč – najprv rodina, deti, manžel, domácnosť a kde som ja?

Martina Ainikkamäki Laktačné poradenstvo a homeopatia
Martina Ainikkamäki

Cesta k homeopatii

Vždy ma fascinovali celostné medicíny, prírodné liečby a pomáhať ľuďom. To ma napĺňa. Pravdupovediac, v tom období som bola vyčerpaná a mala som dosť vlastných zdravotných problémov. A ako to už v živote chodí, zaviedlo ma to tam, kam malo. Lekárka mojich detí robí aj homeopatické vyšetrenia. Keď som na vlastnej koži zažila, čo dokáže homeopatia, bolo rozhodnuté – ŠTÚDIUM HOMEOPATIE.

Martina Ainikkamäki Kancelária
Martina Ainikkamäki Kancelária

Potom to už naozaj išlo rýchlo. Prihlásila som sa Slovenskú akadémiu klasickej homeopatie pod vedením klasického homeopata MUDr. Vladimíra Petrociho. Považujem to za najlepšie rozhodnutie v mojom živote, škola mi dala veľmi veľa, nie len vedomosti, ale stretla som úžasných ľudí, priateľstvá na celý život a nedá mi nezmieniť sa, prekonala som obrovský strach zo šoférovania, ja, dievka z Oravy som sa vybrala na aute do Bratislavy. Každý máme svoje malé-veľké víťazstvá, čo je pre niekoho normálne, pre niekoho je to veľký stres. A tak je to aj v homeopatii, absolútne individuálny prístup, každý z nás je UNIKÁT a preto  potrebuje iné homeopatikum.

Laktačné poradenstvo je krásna práca

Počas štúdie homeopatie mi kolegyňa rozprávala o profesii laktačnej poradkyne. Nádherná vec, pomáhať mamičkám s dojčením. Prihlásila som sa hneď, kurz som si dokončila popri štúdiu a začala pracovať. Žena v tomto období je veľmi krehká, precitlivelá (hormóny predsa len urobia svoje), tak sa vždy snažím okrem odborných rád mamičku podporiť hlavne v tom, aby
verila sama sebe a svojim inštinktom, že robí pre svoje bábätko to najlepšie.

Strava, masáže a ako všetko so všetkým súvisí

Chcem svojim klientom poskytnúť maximum a veľa krát to nejde bez zmeny stravy, doplnila som si vzdelanie aj kurzom zdravej výživy, nech ich viem nasmerovať aj v tomto smere.

Viem, že teraz nenapíšem nič nové, ale je to tak, doba je nesmierne uponáhľaná, nemáme čas na nič, len sa ženieme, ale kam… Preto chcem klientom poskytnúť aj chvíľu pre seba, zabudnúť na starosti a nechať sa unášať masážou hlavy,  ktorá zaručene uvoľňuje stres, napätie, upokojuje a ako bonus ešte aj podporuje rast vlasov.

Všetky tieto činnosti som si vybrala sama a robím ich najlepšie ako viem, pre mňa je najdôležitejšie, že robím čo ma baví a práca ma napĺňa.

Vaša Martina

Menu