1. Blog
  2. Homeopatia
  3. Prečo sa liečiť homeopaticky

Prečo sa liečiť homeopaticky

V dnešnej uponáhľanej a stresovej dobe sa už nájde veru málokto úplne zdravý. Pritom zdravie, rovnováha, harmónia je prirodzený stav v akom by sme mali žiť a po ktorom všetci túžime. Problémov veľa, času málo, ale predsa len je tu obrovské privilégium aké v dnešných časoch máme a to slobodná vôľa. Ty sám sa môžeš rozhodnúť ako sa budeš chovať k svojmu telu, koľko pozornosti mu venuješ a aký druh liečby v prípade potreby zvolíš.

Tak prečo práve homeopatia?

Jeden z jej najväčších prínosov je podľa mňa jej jemnosť. Je to informácia pre telo, ktorá keď nie je správna nestane sa nič, keď je správna, telo sa dostáva do rovnováhy, čiže dochádza k uzdraveniu.

Vníma človeka ako celok, berie do úvahy celú osobnosť, nie len fyzické symptómy.

Je vhodná pre všetky vekové kategórie, je bezpečná aj pre tehotné a bábätká. Dokonca skvelý spôsob liečby aj pre zvieratá.

Pomáha pri všetkých druhoch ochorení, či sa jedná o akútne, chronické, autoimunitné či psychické.

Je cenovo dostupná a ekologická.

Nespôsobuje závislosti.

Slovo homeopatia pochádza z gréckeho homoios (podobný) a patheia (choroba). Základný princíp podobnosti sformuloval už Hippokrates (460-370 pr.n.l.) a v stredoveku ho ďalej rozvinul Paracelsus (1493-1541) . Samotná homeopatia ako liečebná metóda existuje už viac ako 200 rokov a za otca homeopatie sa považuje nemecký lekár Samuel Hahnemann (1755-1843) .

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) je homeopatia druhým najväčším systémom medicíny na svete.

Niektoré krajiny začlenili homeopatiu do svojho systému zdravotnej starostlivosti a preplácajú ju štátnymi zdravotnými poisťovňami, napríklad: Brazília, Chile, Mexico, Argentína, India, Rumunsko, Švajčiarsko, Veľká Británia… V knihe „Homeopatie – Královská léčba“ od Dr. Margery G.Blackieovej sa môžete dozvedieť viac o tom ako bola autorka knihy anglická homeopatka v roku 1969 menovaná osobnou lekárkou anglickej kráľovnej Alžbety II.

Homeopatické lieky sú látky  rastlinného, minerálneho alebo živočíšneho pôvodu. Vyrábajú sa riedením a pretrepávaním, čím sa stráca toxicita a homeopatiká  tak  pôsobia jemnejšie a účinnejšie. Číslo uvedené za názvom lieku hovorí o stupni riedenia a potencovania napr. 5CH, 9CH, 15CH a pod.

Záruku 100% vyliečenia neponúka žiadna medicína, to by bolo asi príliš jednoduché, ale iba čakať a hodiť zodpovednosť za svoje zdravie na plecia lekára tiež nikam nevedie. Homeopatia je jedna z ciest, ktorá sa Ti ponúka a už ten samotný krok niečo pre seba urobiť Ťa môže posunúť vpred viac ako si myslíš.

Menu